احمدی نژاد و حمیدرضا تبریزیان

مومن، شجاع، پاکدست، معتقد به اصول و به شدت فعال و با پشتکار، اینها صرفا بخش کوچکی از توصیفات رهبر معظم انقلاب در مورد رئیس جمهور نهم و دهم است. حضرت آیت الله خامنه ای نشان داده که به خاطر احترام به رای مردم، رشد دمکراسی و مضافا حفظ وحدت مسلیمن بر پایه شعار وَ اٌعتَصِمُوا بِحَبلِ اللهِ جَمیعاً، این قابلیت و توانایی را دارد که با هر دولتی که مردم انتخاب نمایند همکاری کند، ولو اینکه از نظر تفکر و نظر با ایشان تفاوتهای چشمگیر وجود داشته باشد. در طول هشت سال ریاست جمهوری دکتر محمود احمدی نژاد این همکاری جلوه بیشتری پیدا کرد، چرا که رئیس جمهور نهم و دهم با شعار عدالت ادعای احیای فرهنگ انقلابی داشت.

پس از گذشت قریب به چهار سال از پایان ریاست جمهوری احمدی نژاد، این بار نهی رهبری از کاندیداتوری ایشان سر و صدای زیادی را در محافل و اجتماعات ایجاد کرد و در کمال تعجب احمدی نژاد مجددا ثبت نام و این بار رد صلاحیت شد. حال او رویه ای را که از قبل از انتخابات شروع کرده بود را با بازداشت حمید بقایی با رنگ و لعاب بیشتری پیگیری می کند.

شاید کمتر کسی فکر می کرد که ورژن جدید اپوزیسیون جمهوری اسلامی، احمدی نژاد باشد. او از ظلم صحبت و تهدید به افشاگری می کند و با اینکه از رهبری مایه می گذارد، تهدید می کند که طوفان ها در راه است و نمرود ها از بین رفتنی هستند و اینکه نظام تصمیم گیری باید تغییر کند. واقعا هدفش چیست و مخاطبش کیست؟ با بررسی حلقه ولنجک مشخص می شود که او به اصلاح طلبان متمایل شده و شعارهای اصلاح طلبانه سر داده و از رفع حصر سخن می گوید. خوب یا بد بودن منش اصلاح طلبان محل بحث نیست، اما چه چیزی موجب شده احمدی نژاد با اصلاح طلبان در یک جبهه قرار بگیرد؟!

  سیاسی